کلیدهای کولر آبی سدنا

دارای سیستم محافظ جان و قطع دو قطب جهت حفاظت در مقابل برق گرفتگی

 

کولرهای آبی به‌طور سنتی توسط کلیدهای ساده که پمپ و سرعت‌های کم و زیاد کولر را قطع و وصل می‌کرد کنترل می‌شدند. این محصولات فشار زیادی به موتور کولر وارد کرده و در مقابل مشکلات نشتی جریان یا برق گرفتگی نیز ایمن نبودند.

کلیدهای کولر آبی سدنا دارای سیستم محافظ جان (RCCB) و قطع دو قطب می‌باشد و در صورت وجود جریان نشتی به سرعت فاز و نور منتهی به کولر را قطع می‎‌کند تا بدین طریق خطر جانی مصرف‌کننده را تهدید نکند و از بروز آتش‌سوزی احتمالی جلوگیری به‌عمل آید.

مکانیزم عملکرد کلید محافظ جان، محاسبه اختلاف جریان رفت و برگشتی (Residual Current Detector RCD) در مدار است که اگر این اختلاف از مقدار 30 میلی آمپر در کمتر از 300 میلی ثانیه تجاوز کند، بلافاصله دستور قطع هم‌زمان فاز و نول توسط کلید محافظ جان صادر می شود.

محصولات سدنا مطابق با استاندارد ISIRI6700-1 و IEC61008-1 طراحی و تولید شده‌اند و تماماً دارای ظاهری زیبا و متفاوت، و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. از جمله این ویژگی‌ها که به‌صورت متفاوت در محصولات تعبیه شده‌اند می‌توان به تایمر روشن و خاموش یا تایمر تناوبی، عملکرد ترموستاتیک یا دستگاه کنترل از راه دور رادیویی اشاره نمود